DOSAB Kreş

Kreş açılışımızı iki bakanımız yaptı

İç İşleri Bakanımız Efkan Ala ve Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu, 4 Aralık 2015 tarihinde DOSAB Kreş ve Gündüz Bakım Evimizin resmi açılış törenine katıldı.

Haberler ve Duyurular Etkinlikler

Temeli 24 Kasım 2014 Öğretmenler Günü’nde atılan DOSAB Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nde eğitim öğretim 7 Ekim 2015 tarihinde başladı. Kreş, Bursa’da sanayi bölgeleri arasında ilk ve tek olma özelliğini taşıyor.

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin, sosyal sorumluluk anlayışı gereği ilgili mevzuat çerçevesinde; çalışan annelerin en büyük talebi olan çocuklarının bakım ihtiyacını gidermek, kadın istihdamına katkı sağlamak ve geleceğimiz olan çocuklarımızın en çağdaş olanaklarla en iyi eğitimi alması için hayata geçirdiği projenin resmi açılışı 4 Aralık’ta yapıldı. İç İşleri Bakanı Efkan Ala, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, milletvekilleri, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman ve sanayicilerle birlikte açılış kurdelasını kesti.

DOSAB Kreşi, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’nın 2014 Yılı Sosyal Kalkınmaya Yönelik Alt Yapı Mali Destek Programı kapsamında hibe almaya hak kazandı, toplam 3,5 milyon TL olan maliyetinin 900 bin lirası BEBKA tarafından karşılandı. Kreş ve Gündüz Bakımevi, 24-66 ay arasındaki 168 öğrenciye hizmet verebilecek kapasitede. 2 bin 300 metrekare kapalı alan ve 2 bin 250 metrekare bahçesi ile toplam 4 bin 550 metrekarelik bir kullanım alanı mevcut. Öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına göre geniş ve ferah tasarlanmış 10 sınıf, yemek hazırlık ve pişirme ile yemek salonu, resim, müzik, drama ve dans atölyeleri, spor salonu, uyku odası, etkinlik alanı ve yeşil alanda oyun grupları yer alıyor.

Açılış sonrası kreşi gezen ve çocuklarla bir araya gelen bakanlara, DOSAB Başkanı Ferudun Kahraman bilgi verdi. Kahraman, DOSAB olarak birçok konuda ilklere imza attıklarını, bu alanda da örnek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İç İşleri Bakanı Efkan Ala ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 5 yaş sınıfında çocuklarla aynı masaya oturup bir süre sohbet etti. Müezzinoğlu, çocuklara hangi takımını tuttuklarını sordu ve hepsinden Bursaspor cevabını aldı. İki Bakan da kreş yatırımı ve diğer çalışmaları için DOSAB’ı kutladıklarını belirttiler.


Web Tasarım & Hosting : yeşilbeyaz